Liberalų davatkos

spalio 11, 2017

Nauji partijų reitingai liudija, kad Liberalų sąjūdį vis dar palaiko 5,7 procento rinkėjų („Spinter tyrimai“ apklausa, publikuota spalio 10 dieną). Gal atrodo nedaug, bet šalies mastu tai – tūkstančiai. Praėjusių Seimo rinkimų metu Vyriausioji rinkimų komisija užregistravo 2 514 657 balsavimo teisę turinčius asmenis. 5,7 procento jų yra 143 335 žmonės. Tai daugiau kaip 14 Siemens arenų, sausakimšų piliečių, kuriuos vienija jau ne alus ir pergalės, bet idėja, kad Liberalų sąjūdis yra just fine.

Sunku patikėti, kad turime omenyje tą pačią partiją: įtariamą politine korupcija, netekusią lyderių ir orumo, besiblaškančią lyg pašautas briedis, kurio smegenys dar nori gyventi, bet vidaus organai kraujuodami skaičiuoja paskutiniąsias. Net matydami šią kankynę 143 tūkstančiai liberalų rinkėjų neišsivaikščiojo. O juk šie žmonės turėtų būti jauni, išsilavinę, sunkiai dirbantys, uždirbantys ir todėl ypač nepakantūs korupcijai.

Ar toks atsidavimas reiškia, kad Liberalų sąjūdžio partija, kaip kokia Tėvynės sąjunga, Tvarka ir paksingumas ar Lietuvos lenkų rinkimų akcija, jau turi hardcorinių rinkėjų būrelį, kurie palaikys juos kad ir kas nutiktų, kad ir ką tie bedarytų? Juk gerai visiems žinomi senųjų partijų rinkėjai. Jų draugai jau pavargo aiškinti, kad, durniau, va tie gi sukėlė ekonominę krizę visam pasauliui ir atėmė pensijas, anie teisiami ir laikosi tik ant korumpuoto eksprezidento, o va ten tie išvis dirba Putinui ir net nėra lenkai.

Tik veltui aušina burną. Ateina spalis, atneša rinkimus. Lauke kažkodėl -35°C. Šiaurės Lietuvoje siaučia tornadai, pajūry – žemės drebėjimas, Suvalkijoje prie rinkimų apylinkių – išvažiuojamasis V. Katunskytės ir V. Karklelio turas. Spėkite, ar partijų davatkoms tai rūpi. Baikit… Vis tiek suguža prie balsavimo dėžučių ir brauko tuos savo kryželius, taip nulemdami rinkimų baigtį.

Matydami, kaip Liberalų sąjūdžio reitingai vis nekrenta žemiau plintuso, nors priežasčių tam galybė, galime spėti, kad ir ši partija jau suformavo tokį hardcorinių palaikytojų būrelį. Tuomet kyla klausimas, ar šis būrelis atėjus laikui ryšis svarbiausiam žingsniui? Ar lemtingąją dieną ateis balsuoti – per visas stichijas, per speigus, per Karklelį?

Gali būti. Įsivaizduokite, prie jūsų prieina apklausos vykdytojas ir paklausia, kokią partiją palaikote. Prieš akis pralekia liūdni E. Masiulio, Š. Gustainio, G. Steponavičiaus veidai, nubėgančio A. Guogos nugara, besišypsančios ir TIKRAI NIEKO APIE KYŠIUS NEŽINOJUSIOS R. Šimašiaus bei E. Gentvilo figūros. Nuvijate šiuos vaizdus ir atsakote: „Palaikau Liberalų sąjūdį“. Sutikite, tai reikalauja absoliutaus, kone davatkiško atsidavimo. Po tokio pareiškimo, išlemento žiūrint žmogui į akis, nueiti iki rinkimų apylinkės ir nubrėžti X gali atrodyti vieni juokai.

Matyti, kaip tai džiugina Liberalų sąjūdžio lyderius. Puikus metas elgtis kaip žmonėms, kurie nebeturi ką prarasti. Išsisukinėti nuo kaltinimų, griauti koalicijas. Dėl įdomumo Vilniaus meras galėtų nueiti su kuvalda ant Gedimino kalno šlaito ir šypsodamasis daužyti žemę, kol nugrius bokštas. Juk iki kitų rinkimų dar toli, o ir patiems būtų įdomu patikrinti, ar reitingai nors kiek pasikeis?

 

Nepraleisk kitų tekstų, spausk:

 

Tekstas publikuotas: lzinios.lt

Dalintis galima čia:

No Comments

Leave a Reply